Zábrany truhlíků           Katalog ke stažení klikem zdeZábrany květinových truhlíků spolehlivě zajistí umístění květin na okenních parapetech a zabezpečí je proti nechtěnému pádu. Jsou vyráběny z kvalitní nerezové oceli a povrch je matný, kartáčovaný. Je dodáván v několika rozměrových variantách a tvoří tak ucelený program zábran truhlíků.

 Zabrání nechtěnému pádu květinového truhlíku usazeného na okenním parapetu

Rozpěrná zábrana truhlíku - montáž bez vrtání, se vyrábí pro okno maximální šíře 3000 mm, stavitelná do 2700mm.

Výrobek je označený jako zábrana "stavitelná". Montáž je provedena roztažením teleskopické tyče na potřebnou délku mezi špaletami okna a následným zafixováním této délky. Otáčením koncového dílu dojde k rozepření mezi špaletami, tím je zábrana pevně usazená na požadovaném místě.

Obsah balení zábrany truhlíku obsahuje prostředky pro zajištění bezpečnosti jak při montáži, tak při umístění zábrany truhlíku na svém stálém místě.

Montážní koncovky mají dostatečně velký průměr, aby se tlak rovnoměrně rozložil. Výrobek je otestován na zateplené fasádě polystyrenem (polystyren je zakrytý armovací perlinkou a lepící stěrkou). Samozřejmě, že montáž na zateplenou fasádu vyžaduje větší opatrnost, než je tomu v případě pevného zdiva, aby nedošlo k promáčknutí.

Všechny zábrany jsou vyrobeny z nerezové oceli V2A (AISI 304), ta je určená do exteriéru, povrch ušlechtilé oceli je matný - kartáčovaný. Nerezová ocel je řešením na celý život !  Výrobce se rozhodl pro ušlechtilé materiály, aby předešel jakékoliv korozi a tím vyloučil riziko znečištění fasády a parapetu případným vytékáním vody znečištěné korozí!

Pokud je Váš parapet zakončený vhodnýmí zakončovacími prvky (okapnička/bočnice) je možné použít zábranu truhlíků do okapničky. Je pro tento účel - bez zásahu do fasády - určená.

Typy zábran podle montáže