Fotogalerie: Svatební vazba

Tato fotogalerie je prázdná.

Svatební vazba

Naše nabídka:

- svatební kytice
- květinové šperky + přízdoby do vlasů
- korsáž pro ženicha
- korsáže pro svatebčany
- kytičky pro maminky, babičky, svědkyně
- kytičky, věnečky pro družičky
- myrta, myrtové věnečky
- výzdoba restaurace, dekorace stolů
- výzdoba kostela, obřadního místa (síň, zámek, zahrada)
- výzdoba aut
- květinový polštářek na prstýnky
- okvětní plátky růží
- jakákoliv další květinová výzdoba
- poradenství

Svatební kytici vybírejme s předstihem

Výběr svatební kytice a dalších kytic potřebných na svatbu, bychom měli vybírat s dostatečným časovým předstihem. Nejlepší radou je, obejít několik květinářství v blízkém okolí a mapovat nejen ceny, ale také techniky vazby. Ne všechna květinářství  jsou na vazbu svatebních kytic vybaveny, ne v každém květinářství disponují dostatečně širokým výběrem květinových druhů.

 

SVATEBNÍ KYTICE

  Svatební kytice je nepostradatelným doplňkem každé nevěsty

Ke každé nevěstě patří určitý typ svatební kytice. Každá kytice je originál a každá něco vyjadřuje. Proto je velmi důležitý osobní kontakt s nevěstou, abychom připravili tu správnou svatební kytici. Ano svatební kytici měl vybrat ženich, ale dnes se svatební kytice dává dohromady s floristkou, která přesně poradí a řekne, jak má kytice vypadat. Ale není to jen svatební kytice, ale kompletní květinová výzdoba, která se svatbou souvisí. 
Důležité je při výběru kytice brát potaz i na roční období. Květinová výzdoba je velmi důležitá součást svatby a není dobře jí podcenit. 

 

 

 

Z hlediska rozmanitosti květin je lepší volit větší květinářství

spíše ve větších městech. Zpravidla ve větších květinářstvích máme záruku, že budou disponovat nejen rozmanitým výběrem květin, ale také doplňků ke svatebním kyticím.

Vybíráme z katalogu

Většina specializovaných květinářstvích nabízí nafocený katalog, ze kterého si vybereme svatební kytici dle vkusu. Z katalogu však většinou vybíráme pouze tvar či uspořádání kytice. Barvy květin u svatební kytice nevěsty se musí řídit barvou jejich šatů. Z katalogu můžeme vybrat i menší kytice pro maminku ženicha a nevěsty, které by měly být podobného vzhledu jako kytice pro nevěstu.

Vybrané květinářství či svatební salón

který nám bude zajišťovat vazbu svatebních kytic, oslovme s dostatečným časovým předstihem. Za ideální čas se považuje doba minimálně jeden měsíc před plánovaným svatebním dnem.

Jak by měla vypadat svatební kytice pro nevěstu?

Ve svatební den se to doslova květinami přímo hemží, jsou vidět téměř všude. Květiny nechybí na autech snoubenců i svatebčanů, na svatební tabuli, na obřadním místě, prostě všude tam, kudy nevěsta prochází a kde se nachází. Nejdůležitější kyticí ve svatební den je však kytice nevěsty, tudíž je žádoucí, aby této výsostné události odpovídal nejen vzhled, ale i aranžmá kytice.

Aranžmá a volba

Aranžmá i barvu svatební kytice je nutné volit dle svatebních šatů nevěsty. Do květinářství je tudíž vhodné s sebou přinést fotografii svatebních šatů nebo kousek látky, který se zapůjčuje nebo prodává se svatebními šaty.

Katalog svatebních květin

Ve většině specializovaných květinářství vám předloží bohatě nafocený katalog svatebních kytic. Vybírejte však pouze ty druhy květin, které máte oblibě. Pokud vám prodavači radí, že se ke svatebním šatům hodí tulipány, které jsou právě v kurzu, ale vy raději dáváte přednost růžím, jejich návrh zamítněte a jednoduše okomentujte.

Jak má vypadat svatební kytice

S návštěvou květinářství by měla mít každá nevěsta již jasnou představu o tom, jak by měla její kytice vypadat. Některé nevěsty volí jednodušší styl, skromnější vazbu,jiné naopak chtějí v ruce držet bohatost a barevnost květinového ráje. Ať tak, či onak, výběr květiny podléhá stylu svatebních šatů nevěsty, jenž by se měly vzájemně snoubit.

Výběr svatební kytice dle stylu a barvy svatebních šatů

Kytice kulaté

K módním velmi žádoucím typům svatební kytice, patří kytice kulaté, které u nás mají určitou tradici. Kulaté svatební kytice se váží již od počátku svatebních obřadů, jejich vazba je jednoduchá a stylová.

Do kulatých svatebních kytic

je možné navázat různé druhy květin a navíc se snoubí téměř se všemi styly svatebních šatů. Kulaté pugéty mohou být různých objemů, vždy však záleží na bohatosti svatebních šatů. Pokud je nevěsta oblečena do bohatě zdobených šatů s bohatě nabíranou sukní, je lepší volit kytici skromnější. Naopak nevěsta v jednoduchých, splývavých šatech na úzkých ramínkách může volit kulatou kytici objemní. Při bohatosti pugétu však mysleme nato, že kytici budeme muset držet dlouhou dobu, je tedy vhodné vybírat tak, aby námely dobře do ruky. Příliš jemná kytice, jejíž stonky by šly jen těžko uchopit nebude pro svatební den to pravé ořechové.

Kytice převislé

K exkluzivním a velmi elegantním typům svatební kytice patří kytice převislé. Tento druh svatební kytice je ve většině případů bohatě zdoben, tudíž je žádoucí, aby nevěsta disponovala skromnějšími nebo jednoduššími svatebními šaty. Za výbornou kombinaci jsou považovány jednoduché, splývavé šaty a bohatě zdobená převislá kytice. Obtížnost aranžmá a vazby převislých svatebních kytic je oproti jiným vazbám o dost složitější a pracnější, tudíž je nutné počítat i s vyšším cenovým rozpočtem.

Svatební kytice typu zepter

K atraktivním svatebním kyticím patří styl tzv. „zepter", který disponuje jednoduchostí a stylovostí. Tento typ kytice se váže zpravidla do tvaru kulatého nebo sestupného. K aranžmá se používají květiny na dlouhém stonku, jako jsou např. kaly, kopretiny, slunečnice nebo růže. Kytice se drží květem dolů nebo ji nevěsta nese položenou přes ruku. Kytici typu zepter může volit nevěsta štíhlé vysoké postavy, oděna do nepříliš zdobených šatů.

Svatební kytice pro ženicha ve stejném duchu

Ženich je vyzdoben pouze jedním kusem květinky, která se umisťuje nejčastěji do klopy saka nebo smokingu. K výzdobě by měla být použita květinka, která převládá ve svatební kytici nevěsty.

Svatební kytice pro svědky

Svědkům bychom měli nechat zhotovit miniaturní napodobeninu svatební kytice nevěsty. Pokud však nevěsta disponuje bohatě zdobenou, převislou kyticí, můžeme svědkům nechat zhotovit pouze určitou alternativu. Dobrou volbou je kytice kulatého tvaru se stejnými typy květin kytice nevěsty. Svědkům mužského pohlaví ozdobíme klopu saka stejným druhem květiny, jako je květina ženicha, ale menšího vzrůstu.

Svatební kytice pro maminky a babičky snoubenců

Pro maminky, popř. i babičky snoubenců vybíráme takové druhy květin, které se dají vázat do kulatého tvaru. Pugéty by měly být skromnější, jednodušší, nepříliš zdobené, které vyjadřují pouze symboličnost. Barva květin může být totožná s barvou květiny nevěsty, avšak použité druhy by měly být odlišné.

Květiny pro družičky

Pokud máme na svatbě družičky v podobě malých dětí, je přím ideální použít proutěné košíčky plné okvětních lístků, které budou družičky pohazovat před nevěstou. Okvětní lístky zpravidla volíme z růží, které vydrží po dlouhou dobu ve velmi svěží podobě. Pokud máme družičky v podobě kamarádek v přibližně stejném věku, tedy věku nevěsty, můžeme je vybavit květinami stejného provedení v miniaturní velikosti.

KVĚTINOVÁ VÝZDOBA

Květinová výzdoba je velmi důležitým prvkem v organizaci celé svatební hostiny. Může hned nadchnout, nebo naopak vyvolat špatný dojem. Proto je potřeba důkladně promyslet každý detail květinové výzdoby. Co vše je potřeba nazdobit a navíc správnou květinou, to vám řekneme a připravíme i návrhy.

Květinová výzdoba aut a kočárů


   
   
   
   
   
   

 

   

   

 

Výzdoba stolů

 

   

 

Výzdoba prostor a svatební myrty

 

   

 

Bílý lampionSvatební malý

Jsme potěšeni, že Vám můžeme nabídnout velký výběr horkovzdušných LÉTAJÍCÍCH LAMPIONŮ ŠTĚSTÍ. Vedle tradičních, originálních thajských LÉTAJÍCÍCH ŠTĚSTÍ Vám nyní nabízíme i čínské létající lampióny. Vyberte si z naší pestré nabídky různých velikostí,tvarů a barev.

Nevíte co to je létající balónek nebo létající lampión štěstí?

Je to ručně vyrobený horkovzdušný balonek z rýžového papíru a bambusu, který se po zapálení parafínového knotu naplní horkým vzduchem a vznese se k nebi.

Originální LÉTAJÍCÍ ŠTĚSTÍ, které jsou známé také jako létající lampióny, létající přání pocházejí ze severního Thajska, kde je lidé již po staletí vypouštějí při ceremoniích, slavnostech, obřadech, rodinných oslavách a jiných osobně významných příležitostech.

Lidé si při vypouštění lampiónů přejí, aby se jejich přání vyplnily a sny a touhy proměnily ve skutečnost.

 

SPLŇTE SI SVÁ PŘÁNÍ

Přejeme Vám krásné chvíle s našim LÉTAJÍCÍM ŠTĚSTÍ a aby jste byli bohatí na zážitky a vaše kroky vedly cestami kde se toulává štěstí.

Vaše LÉTAJÍCÍ ŠTĚSTÍ

 Lampion tvar srdce Lampion modrý

 

Létající lampióny, jinak taky zvané jako thajské lampiony štěstí, létající přání, balónky štěstí, létající čínské přání či létající štěstí.

 

Trocha historie

Historie thajských nebo čínských lampionů sahá do dávné minulosti. Khoom Fay, jak se v Číně nazývá tradiční festival ve vypouštění létajících lampiónů, je více než dva tisíce starou záležitostí.

Dříve tyto lampiony byly používány jako signalizace v armádě, aby upozornily na nepřítele. Díky jejich dobré viditelnosti (pochopitelně především ve tmě) našly časem i další využití.

Současnost

Z praktických lampionů se stala zábava a tak se s nimi můžete setkat na většině festivalů a zábavných akcích všude na východě. Odlétající lampion má znamenat oproštění se od starostí a zlých energií a hořící oheň značí světlo, které lidem ukazuje správný směr a cestu.

Tradice praví, že vysoko a daleko letící lampion znamená štěstí a bohatství. Teď i vy můžete využit tuto východní tradici a mít létající lampionky na své svatbě, oslavě nebo narozeninách coby krásnou atrakci a zpestření večerního programu. Pokud jste uvažovali o ohňostroji a zamítli jste ho kvůli vysoké ceně, cena létajícího štěstí vás jistě potěší…. Za pár korun zažijete něco netradičního, ale zároveň krásného a mystického.

Jak to funguje?

Lampiony fungují na principu horkovzdušných balónů, které se po zapálení hořáku ve spodní části lampionu naplní horkým vzduchem a vznesou se k nebi. Balóny jsou vyrobeny z velmi jemného létavého materiálu, většinou z papíru.

Létající štěstí jsou vhodným zpestřením nejen na vaší svatbu, ale třeba na oslavu narozenin, promoci, či zahradní párty. Vydží hořet až dvacet minut (v závislosti na velikosti, materiálu, druhu), poletí do půl kilometrů nad zemí a může zdolat trasu dlouhou i několik kilometrů.

Lampiony se vypouštějí nejčastěji v noci, aby byly lépe vidět a celkově dotvořily romantickou atmosféru. Pohled na desítky balónů přitáhne zraky nejen vašich hostů, ale i širokého okolí, které se bude dohadovat, zda nejde o UFO :)

Létající štěstí můžete vypustit téměř kdekoliv a není nutné stát na kopci či vyvýšeném místě. Samozřejmě je nutné dodržet všechna bezpečnostní opatření, tj. nezapalovat lampiony v přítomnosti hořlavin, hořlavých materiálů atd.. Vhodné je vypouštění z míst, kde nebudou při startu vadit koruny stromů ani dráty vysokého napětí.

Pokud se obáváte, že vypouštění a zapalování létajícího štěstí nezvládnete, nemějte obavu: ke každému balónku je připojen podrobný a jasný návod, jak s létajícím štěstím zacházet a jak jej bezpečně odstartovat směrem k oblakům :)  Poté co lampion dohoří, sám spadne k zemi a díky přírodním materiálům, z nichž je vyroben, se zanedlouho rozpadne.

Můžete volit z několika dostupných druhů a to jak malé, velké, barevné, nebo jen bílé. Dostupné jsou i varianty v dekoru srdce a dalších tvarech.